Türkiye’deki arkeolojik çalışmalara eğitim, araştırma ve kazı’da İtalya katkısı 5. sempozyum arkeolojik peyzajın korunması ve değerlendirilmesi

[KanalKultur] – Yumuktepe, Arslantepe, Uşaklı Höyük, Karkamış, Yukarı Dicle Vadisi, Kınık Höyük, Frig Hierapolisi, Aiolis Kyme’si, Iasos, Tyana, Elaiussa Sebaste, Kazıklı yarımadası, Kapadokya, Absid ve Aya Sofya arasında Büyük Saray, Günümüz İstanbul’unda Bizans, İstanbul Ayasofya Müzesi

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nde 21 – 22 mart 2014 tarihleri arasında “5ª Edizione del Convegno Contributo italiano a scavi, ricerche e studi nelle missioni archeologiche in Turchia Tutela e valorizzazione del paesaggio archeologico | Türkiye’deki arkeolojik çalışmalara eğitim, araştırma ve kazı’da İtalya katkısı 5. sempozyum Arkeolojik peyzajın korunması ve değerlendirilmesi” başlıklı bir toplantı düzenleniyor.

“Inizio lavori | Çalışmaların başlangıcı” başlıklı ” Discorsi introduttivi | Giriş konuşmaları”nı Maria Luisa Scolari (Addetto Reggente Istituto Italiano di Cultura | İtalyan Kültür Merkezi Müdür Vekili), S.E. Gianpaolo Scarante (Ambasciatore d’Italia in Turchia | Türkiye’deki İtalya Büyükelçisi), Melik Ayaz (Ministero della Cultura e del Turismo Direzione Generale dei Beni Culturali e Musei, Capo Ufficio Scavi | Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kazılar Dairesi Başkanı yapıyor.

Sempozyumda “Prehistorya, Protohistorya ve Hitit Çağı”, “Klasik Çağ” ve “Geç Antik ve Bizans Dönemi” başlıklı 3 oturumda çeşitli bildiriler yer alıyor:

benli-kiz erin-ciziyor-20062011

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir