Avrupa Arkeoloji Günleri

Fransız Ulusal Arkeolojik Araştırmalar Enstitüsü (INRAP) tarafından, 2010 yılından beri organize edilen Avrupa Arkeoloji Günleri etkinliği bu yıl 18-19-20Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup derneğimiz ulusal irtibat noktası olarak seçilmiştir.

Bu etkinliğin temel amacı, henüz arkeolojiye aşina olmayan yeni kitleleri etkinliklere çekmek, onlara arkeolojiyi sevdirmek ve bilgilendirmektir.

Bu etkinlikler kapsamında; kamu kurum ve kuruluşları, araştırma kurumları, müzeler, enstitüler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, laboratuvarlar, arşiv merkezleri, yerel yönetimler ve arkeolojik kazı alanı yöneticileri, halk için yenilikçi, özgün ve etkileşimli faaliyetler düzenlemeye teşvik edilmektedir.

Avrupa Arkeoloji Günleri, halkın, etkinlik programları hakkında bilgilendirilmesi amacıyla tasarlanan www.journees-archeologie.fr  adlı bir web sitesine sahiptir. Bu web sitesinde, etkinliğe katılacak olan tüm katılımcıların, kendi etkinliklerini kaydedip yayınlayabileceği bir sayfası mevcuttur. İlgili web sayfasına girerek kendi kayıtlarını yapan katılımcılar bir iletişim kiti ve etkinliğin bir fragmanının indirilmesi imkânına da sahip olabilecekler. İlgili web sitesinde kayıt işlemi 17 Hazirana kadar programlarını kaydedebilir, yayınlayabilir veya değiştirebilirler. Katılımcılara, kendi faaliyetleri hakkında iletişim kurmak için poster, broşür, katalog gibi etkinliğe ilişkin iletişim araçlarına erişim hakkı verilecektir.

İlgili web sayfasında hesabınızı açın ve programınızı web sitesinde yayınlayın!

Arkeoloji Günlerine katılım ücretsizdir.

Daha fazla bilgi almak isterseniz, derneğimizle iletişime geçebilirsiniz:

arkeologlardernegi@gmail.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir