Yardımcı Doçent Kadrosu İlanı

Mardin Artuklu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü
Yardımcı Doçent Kadrosu İlanı

Kadro tipi: Yardımcı Doçent (tam zamanlı statüde, T.C. vatandaşı)

Fakülte: Edebiyat Fakültesi

Bölüm: Arkeoloji (Prehistorya, Protohistorya, Klasik Arkeoloji)

Hem eğitim ve öğretim hem de araştırma odaklı bir devlet üniversitesi olan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin Arkeoloji Bölümü’ne Yardımcı Doçent kadrosunda tam zamanlı statüde çalışacak T.C. vatandaşı öğretim üyeleri aranmaktadır. Başvuru doktorasını arkeolojinin farklı alt disiplinlerinde (Prehistorya, Protohistorya, Klasik Arkeoloji gibi) ve arkeoloji kapsamında farklı uzmanlık alanlarında (arkeobotani, arkeozooloji, bioarkeoloji, çevresel arkeoloji, GIS, müzecilik gibi) yapmış olan adaylara açıktır. Öncelik Yakın Doğu ve Avrupa Arkeolojisi, arkeolojik metod ve teori, malzeme analizi (taş, çanak çömlek, kemik, bitki kalıntıları gibi) ve kültürel miras konularından birinde ya da birkaçında uzmanlaşmış olan adaylara verilecek olsa da diğer uzmanlık alanlarına sahip adayların başvuruları da değerlendirilecektir.

Adayların işe başlama tarihine kadar doktoralarını tamamlamış ve diplomalarını almış olmaları gerekmektedir. Doktora mezuniyeti yakın olanlar başvurabilir. Adayların Türkçe ve/veya İngilizce temel ve ileri düzeyde lisans ve yüksek lisans derslerini verebilecek, arazi çalışması yapabilecek yetkinliğe sahip olmaları beklenmektedir. Bir diğer ön koşul ise adayların arkeolojik çalışmalara ihtiyaç duyulan Mardin’de arazi çalışması yapmaya istekli olmalarıdır.

Başvuru dosyasında bulunması gerekenler
– Başvuru mektubu (kadroya olan ilgilerinin sebeplerini ve MAÜ Arkeoloji Bölümü’ne sunacakları katkıları içermeli)
– Güncellenmiş CV
– Akademik yayınlarından bir ya da iki örnek
– Üç referans mektubu (referans mektupları hazır oluncaya kadar ilk aşamada referans olacak kişilerin isimleri gönderilebilir. Referans mektuplarının adaylar tarafından değil yazacak kişiler tarafından gönderilmeleri rica olunmaktadır. İmzalı mektupların dijital kopyaları önceden aşağıdaki email adresine gönderilebilir.)
Son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2014. Son elemeye kalan adaylar MAÜ’ne mülakat ve konferas vermek için davet edilecektir. Lütfen başvurunuzu guner_coskunsu@yahoo.com adresine yapınız.

Yrd. Doç. Dr. Güner Coşkunsu
Mardin Artuklu Üniversitesi
Arkeoloji Bölüm Başkanlığı (102 nolu oda)
Rektörlük Yanı 47200 Yenişehir, Mardin
http://arkeoloji.artuklu.edu.tr/

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir