YENİ YÖNETİM KURULUNDAN ÖNEMLİ DUYURU

Sevgili Meslektaşlarımız,

Arkeologlar Derneğinin 13 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılan XII. Olağan Genel Kurul Toplantısında seçilen yeni Yönetim Kurulu olarak, öncelikle Genel Kurul Toplantısına katılarak oy kullanan bütün meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Bizlere göstermiş olduğunuz güvene layık olmaya çalışacağız.

Mesleğimizin bize yüklediği misyonun bir gereği olarak, bizden önceki kuşaklardan emanet olarak aldığımız kültürel ve doğal varlıklarımızı, her türlü koşulda korumak ve gelecek kuşaklara güvenli bir şekilde devretmek öncelikli görevlerimiz arasında olacaktır.

Dernek olarak arkeologları toplumda hak ettiği yere taşımak, mesleki istihdamı artırmak, kamu kurumlarında çalışan meslektaşlarımızın özlük haklarını iyileştirmek, Kültür Bakanlığı’nın Turizm Bakanlığı’ndan ayrılması için çalışmak,  arkeologların müze ve örenyerlerine ücretsiz girişini sağlamak, serbest arkeologların sorunlarını çözmek, taşeronlaşmayı önlemek, üye sayımızı artırmak, yeni şubeler açmak ve odalaşmak, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla güçlü ilişkiler kurmak, İdol dergisini yeniden çıkartmak, mesleki etik değerlerimizi oluşturmak, şu an öğrenci sıralarında bulunan arkeolog adayı kardeşlerimize meslek bilincini aşılamak ana hedeflerimiz arasındadır. Görev süremiz içinde yapmayı plânladığımız diğer önemli bir çalışma da; arkeoloji biliminin amaçları ve çalışma yöntemlerinin topluma doğru bir şekilde anlatılması, mesleğimize karşı ön yargıların ve zihinlerde oluşan olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırılmasıdır.

Derneğimizin en temel sorunlarından biri üye bilgilerinin güncel olmamasından kaynaklanan, üyeler ile Yönetim Kurulu arasında diyalogun yeterince sağlanamamasıdır. Önceliği üyelerimize ait bilgilerin güncelleştirilmesine vererek, derneğimiz ile üyelerimiz arasındaki iletişimi sağlamaya çalışacağız. Üyelerle yönetim arasındaki kopukluğu giderebilmemiz için üyelerimizin cep telefonu numaraları ve mail adreslerine ulaşmamız büyük önem taşımaktadır. Lütfen cep telefonu numaranızı ve mail adresinizi Genel Merkeze üyeyseniz arkeologlardernegi@gmail.com, İstanbul Şubemize üyeyseniz istanbul@arkeologlardernegist.org, Hatay Şubemize üyeyseniz arkeoderhatay@gmail.com, Bursa Şubemize üyeyseniz arkeoderbursa@gmail.com e-posta adresine gönderiniz. Bu sayede sizlerle çok daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabileceğiz.

Sevgili meslektaşlarımız, üye sayımızın artması meslek örgütü olarak bizi daha güçlü kılacaktır. Birlikten güç doğar! Henüz derneğimize üye olmamış meslektaşlarımızı derneğimize üye olmaya çağırıyoruz. Halen üyeliği devam eden meslektaşlarımızın, üyelik bilgilerini güncellemek için web sayfamızda (http://arkeologlardernegi.org/) bulunan “üye bilgileri güncelleme formunu” doldurup arkeologlardernegi@gmail.com’a göndermesi gerekmektedir.

Derneğimizin üyelik aidatları aylık 5 TL’dir. Sembolik denilebilecek kadar mütevazı olan aylık aidatlar, şimdilik derneğimizi yaşatan en önemli finans kaynağımızdır. Olağan Genel Kurul Toplantımızda alınan kararla üyelerimizin birikmiş tüm aidat borçları silinmiştir. Bilindiği gibi 2013 yılından beri üye aidatlarını Mobil Aidat sistemi ile topluyoruz. Genel Merkeze bağlı üyelerimiz dilerlerse web sayfamızda (http://arkeologlardernegi.org/) bulunan Mobil Aidat bölümüne girerek kendilerini sisteme dâhil edebilirler. Cep telefonu numaranızı derneğimizin arkeologlardernegi@gmail.com e-posta adresine, adınız ve soyadınız ile birlikte göndermeniz durumunda, sizi sisteme biz dâhil edebiliriz. Dileyen üyelerimiz aidat ve bağışlarını Ziraat Bankası Ulus Şubesi 36261333-5001 nolu Arkeologlar Derneği hesabına yatırabilirler. İstanbul Şubesi üyelerimiz ise şubemizin Mobil Aidat sistemine dâhil olmak için http://www.arkeologlardernegist.org/index.php/item/41-mobil-aidat-formu adresindeki formu doldurabilir ya da banka hesabı üzerinden ödeme yapmak için Garanti Bankası, İstanbul Laleli Şubesi 601- 6299173 nolu hesabı kullanabilirler.

Aidatlarınızı ödeyerek derneğimize güç katacağınıza inanıyoruz.

Yeni Yönetim Kurulu olarak meslek ilkelerimizden ödün vermeden, sorunlarımız karşısında dayanışma içinde çözümler üreterek, yapıcı ve bütünleştirici anlayışımızla ülkemizin ve meslektaşlarımızın yararı doğrultusunda hep birlikte çalışacağız. Daha güçlü, daha etkin, daha dinamik ve daha çağdaş bir meslek örgütü olmak için sizlerin desteğini bekliyoruz. Her türlü düşünce, öneri ve eleştirilerinizi bize iletebilirsiniz.

Tüm meslektaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Arkeologlar Derneği Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan Dr. Soner ATEŞOĞULLARI

Görüş

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir