MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ RUHSAR DEMİREL KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA YÖNELİK 2 SORU ÖNERGESİ VERDİ

TBMM Eskişehir Milletvekili MHP Grup Başkan Vekili Sayın Ruhsar Demirel, Kültür ve Turizm Bakanlığına yönelik 2 soru önergesi verdi. Sayın Ruhsar Demirel’e arkeologların sorunlarına ilgi gösterip verdiği soru önergeleri için çok teşekkür ederiz. Umarız soru önergeleri Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından en kısa sürede cevaplanır.

Soru Önergesi – 1

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıda belirtilen sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

23/7/2014
Ruhsar Demirel
Eskişehir Milletvekili

1-Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında; genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı ve il kültür ve turizm müdürü kadrolarında çalışanların kadın/erkek sayıları ve ve müdürlüklere göre dağılımı nedir?

2-Bakanlık kadrolarında çalışan arkeolog, sanat tarihçi, antropolog, Hititolog gibi uzman personel sayısının merkez ve taşra teşkilatı ile illere göre dağılımı nedir?

3-Bakanlık tarafından 2014 yılında KPSS ile gerek kadrolu gerekse sözleşmeli olarak istihdam edilen ve istihdam edilmesi planlanan personel sayısının, kadro unvanları ile illere göre dağılımı nedir?

Soru Önergesi -2

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıda belirtilen sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

23/7/2014
Ruhsar Demirel
Eskişehir Milletvekili
1-Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında vekâleten yürütülen kaç tane daire başkanlığı, şube müdürlüğü ve müze müdürlüğü vardır? Vekaleten yürütülen daire başkanlığı, şube müdürlüğü ve müze müdürlükleri hangileridir?

2-Bakanlık kadrolarında İl Kültür ve Turizm Müdürü ile İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak istihdam edilenlerin ihtisas alanları nelerdir?

3-Son on yılda Bakanlık çalışanlarından memur ya da uzman personel kadrolarında bulundukları halde, İl Kültür ve Turizm Müdürü ya da İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı kadrolarına sınavsız olarak atananların sayısı ve illere göre dağılımı nedir?

4- Son on yılda Bakanlık çalışanlarından memur ya da uzman personel kadrolarında bulundukları halde, sınavsız olarak şube müdürlüğü ile müze müdürlüğü kadrolarına atananların sayısı ve müdürlüklere göre dağılımı nedir?

10516644_10152636854328754_3333920099118721482_n

You may also like...